Akademicki Klub Kajakowy Panta Rei - przy Politechnice Poznańskiej

Reaktywacja XIV… – Czternasta Wielka Pyra!

Październik kojarzy nam się jednoznacznie – urodzinowo! Po raz czternasty uczciliśmy reaktywację Klubu, tym razem w rytmach iście latynoskich (choć nadal z bardzo wyrazistym poznańskim akcentem na finał). Zanim jednak do finału doszło, znów odwiedziliśmy wody Prosny. Rzeka robiła co mogła, jednak przy tym poziomie wody i po atrakcjach dnia poprzedniego spływ był o tyle uroczy, co… zaskakująco wymagający 🙂

Tradycyjne już stałe punkty każdej Reaktywacji to Wielka Pyra oraz Blachowanie. Wielka Pyra ma to do siebie, że wszyscy wiedzą, o co chodzi, wszyscy się nastawiają, a jej poznański i mączny rozmach i tak niesie zaskoczenie! Zresztą – bezcenny podkład z placków ziemniaczanych, zapiekanek, szarych kluch poznańskich i innych (jeszcze jedenastu!) pyszności jest doskonałym wprowadzeniem do reszty programu. Blachowanie (w tym roku Blachy za zasługi dla Klubu otrzymali Rakieta, Żyła, Lolo i Ukasz) to okazja między innymi do zaproszenia znamienitych gości. W tym roku zaszczyciła nas najsłynniejsza polska blond restauratorka!

 Fot. Cyprian Charytoniuk

Pod kulinarną opieką Magdy mogliśmy więc wraz z kajakarzami z całej Polski poświęcić się mniej i bardziej znanym w środowisku uciechom. Pyry, gitara, ognisko i znajomi, z którymi już co nieco się przepłynęło – doskonały przepis na wyśmienite urodziny!

Fot. Cyprian Charytoniuk