Akademicki Klub Kajakowy Panta Rei - przy Politechnice Poznańskiej

VII Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna

Siódmy raz udało się spłynąć z setkami Poznaniaków Wartę! Nie zawiodły ani frekwencja, ani nastroje – 400 kajakarzy i kajakarek już zapowiedziało, że wraca na rzekę za rok 🙂

Masa to doskonały moment, by poznać Wartę od zupełnie innej, zielonej, spokojnej i cichej strony. Wielu uczestników miało okazję nie tylko pierwszy raz wsiąść do kajaka, ale też na nowo odkryć tę rzekę! Dzięki wyśmienitej, letniej wręcz pogodzie udało się też spędzić rodzinną niedzielę – bardzo nas cieszy, że pływają z nami całe rodziny wraz z dziećmi. W tym roku najmłodszy uczestnik miał 3 latka!

Przy okazji udało się nam pokazać kilka sztuczek, które wykorzystujemy na rzekach nieco bardziej wymagających niż Warta. Kto wie, być może widok kajaków górskich i umiejętności doświadczonych kajakarzy zachęcą do przedłużenia swej przygody z kajakarstwem!

Ogromne wsparcie ze strony Miasta Poznania oraz wyjątkowo pozytywny odzew zarówno ze strony uczestników, jak i Poznaniaków witających nas z brzegów pokazują, że Masa to już stały i wyczekiwany element rekreacyjnej integracji mieszkańców Pyrlandii. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji!