Akademicki Klub Kajakowy Panta Rei - przy Politechnice Poznańskiej

Kurs Kajakarstwa Nizinnego i Górskiego 2018 – tak było!

Za nami kolejny Kurs Kajakarstwa Nizinnego i Górskiego. Zaczęło się jak zawsze – od dwóch weekendowych wyjazdów na baseny, kiedy to nasi kursanci mogli zaprzyjaźnić się z podstawowymi manewrami i stworzyć pierwsze nici sympatii z wybranym sprzętem. Po wyjazdach nizinnych na Pannę i Myślę przyszła też kolej na Pliszkę:

kurs kajakarstwa

Kurs kajakarstwa

Zmagania ze zwałkami oraz biwakomym stylem życia były wstępem do naszej kursowej wisienki na torcie, czyli wyjazdu do Krzyża Wielkopolskiego. Tam znana wszystkim Drawa udostępnia piękne bystrze, na którym do upadłego można szlifować elementy pływania górskiego. I tak też się stało!

Kurs kajakarstwa

Kurs kajakarstwa

Kurs kajakarstwa

Ten wyjazd to piękny skrót całego kursu: jest czas na naukę, na wyśmienite obozowe jedzenie i… naprawdę świetną zabawę w gronie znajomych i swoich rodzin!

Kurs kajakarstwa

Sporo kursantów nabrało ochoty na więcej górskiego pływania. I to w samą porę – chwilę po zakończeniu kursu kajakarstwa mogli już posmakować pływania na torze kajakowym Wietrznice. A później… naturalną koleją rzeczy okazały się wakacje w Alpach 🙂

Kurs kajakarstwa

Kurs Kajakarstwa Górskiego i Nizinnego 2018 jest już zakończony, ale kajakowa przygoda kilkunastu osób dopiero się rozpoczyna!