Akademicki Klub Kajakowy Panta Rei - przy Politechnice Poznańskiej

Szkoleniowy sierpień

Sierpień upływa nam pod znakiem szkoleń rozszerzonych. Od 14 VIII przez tydzień mieliśmy okazję doskonalić się w kajakarstwie morskim na szwedzkim wybrzeżu szkierowym. Między startem i metą w Polskiej Bazie Kajakowej w Stensunds Folkhögskola przez 6 dni ćwiczyliśmy pływanie po wodzie wielkiej i czystej, bezpieczeństwo w warunkach morskich, nawigację. Ale ale! Morskie fale to przecież nie wszystko. Samo biwakowanie to niemałe nowości – nie każdy przecież miał już okazję rozstawiać namioty na skale, czyż nie?

szkiery2

szkiery3

Szkolenie nie zawiodło (warto było wstać w środku nocy, żeby dotrzeć na samolot!), no i sama Szwecja – też nie zawiodła… Polecamy jako żywą widokówkę!

szkiery4

Żeby się zanadto nie rozleniwić, po powrocie ze Szwecji daliśmy sobie jeden dzień na wypranie majtek, przejęcie weków z pysznościami od klubowych mamuś i… Kolejne pakowanie. Tym razem kierujemy się w Alpy, gdzie mamy zamiar śmigać po rzekach Isel i Drau. Coś nam się zdaje, że widoki też będą nietęgie. Tymczasem jednak musimy zadowolić się migawką z naszego magazynu…

pakowanie

pakowanie2